بوتاکس بینی

بوتاکس بینی
264
0.0/5 rating (0 votes)
بوتاکس بینی

بوتاکس بینی

درمان افتادگی نوک بینی برای برخی از افراد بسیار اهمیت دارد،زیرا بینی به دلیل قرار گرفتن در مرکز صورت، نقش مهمی در تعیین زیبایی چهره افراد، دارد.

یکی از دلایل افتادگی در نوک بینی می تواند، ضعف غضروف نوک بینی باشد، زیرا نوک بینی توسط غضروف خارجی و رباط های متصل به آن نگهداری می شوند و ضعف در این مناطق، باعث افتادگی نوک بینی نیز می شود.

از دیگر دلایل افتادگی نوک بینی به افزایش سن می توان اشاره کرد که این مشکل به مرور و به علت شل شدن بافت ها و عضلات در بینی و چهره اتفاق می افتد.

در مواردی نیز افتادگی بینی زمینه ارثی و ژنتیکی دارد و این افراد معمولا از همان دوران کودکی این عارضه را همراه خود دارند.از عوامل دیگر نیز می توان به پوکی استخوان و ضعف در قسمت استخوان بینی اشاره کرد.

351

در بعضی افراد هنگام خندیدن و یا انقباض عضلات چشم خطوط مایلی در دو طرف بینی ایجاد می شود که به آن خطوط خرگوشی گفته می شود و ظاهر نامطلوبی در صورت ایجاد می کند و با تزریق بوتاکس بینی این چروک ها محو می شوند. مورد دیگر بالا بردن نوک بینی با بوتاکس است که در بعضی از افراد قابل انجام است.عضله ای در لب فوقانی وجود دارد که در بعضی افراد هنگام خندیدن این عضله منقبض شده و نوک بینی را به سمت پایین می کشد.در این افراد با تزریق بوتاکس به این عضله و ریلکس شدن آن، نوک بینی به ویژه در هنگام خندیدن بالاتر می رود.در بقیه افراد که این عضله نوک بینی را پایین نمی کشد انجام بوتاکس بینی بی تاثیر است.